MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 1 grudnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

W toku śledztwa Prokuratury Okręgowej w Warszawie 13 policjantom z warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (art. 231 § 2 kk) i przywłaszczenia dużej ilości perfum, odzieży, obuwia i zegarków zabezpieczonych w innej sprawie prowadzonej przez CBŚP (art. 284 § 1 kk)

 

Ponadto zarzuty popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków oraz utrudniania postępowania karnego (art. 231 §1 kk i 239 § 1 kk) usłyszeli naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu CBŚP w Warszawie oraz jego dwaj zastępcy. Jak ustalono w toku śledztwa, podejrzani policjanci pełniący funkcje kierownicze w Wydziale nie podjęli wymaganych prawem działań tj. nie zawiadomili Prokuratury bądź Biura Spraw Wewnętrznych, pomimo wiarygodnych informacji o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez funkcjonariuszy podległego im Wydziału.

 

Wobec 5 podejrzanych skierowano wnioski o tymczasowe aresztowanie z uwagi na grożącą im surową karę oraz obawę matactwa, z czego 2 wnioski zostały już uwzględnione przez Sąd. W odniesieniu do pozostałych podejrzanych zastosowano dozory Policji, zakazy kontaktu z funkcjonariuszami Policji związanymi ze sprawą, a także zawieszono ich w czynnościach służbowych.

 

Część z podejrzanych przyznała się do popełnienia zarzuconych im przestępstw, a niektórzy, pomimo formalnego nie przyznania się, potwierdzają ustalenia śledztwa.

 

Informacja o dotychczasowych ustaleniach śledztwa została przekazana Komendantowi Centralnego Biura Śledczego Policji, jako przełożonemu podejrzanych policjantów.

Przestępstwa zarzucone policjantom, którzy dopuścili się przywłaszczenia mienia zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast przestępstwa zarzucone kierownictwu Wydziału są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

MS, PO Warszawa

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY