MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 22 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie prowadzi śledztwo dotyczące przywłaszczenia ponad 17 milionów złotych na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie

 

Czynności z podejrzanym

W związku z tą sprawą 14 marca 2017 roku, na polecenie prokuratora, zatrzymano kolejną osobę – Jarosława B. To przedsiębiorca zaangażowany w przestępczy proceder polegający na przywłaszczeniu na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie przeszło 17 milionów złotych.

 

Po doprowadzeniu zatrzymanego do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie ogłoszone zostały mu zarzuty. Dotyczą one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 258 par. 1 kodeksu karnego). Grupa ta działał co najmniej od stycznia 2013 roku do listopada 2016 roku w Krakowie oraz w innych miejscowościach. Na jej czele stał inny podejrzany w tej sprawie Andrzej P. – dyrektor Sądu Apelacyjnego w Krakowie. W jej skład wchodzili również między innymi Główna Księgowa tego sądu – Marta K., dyrektor Centrum Zakupów Dla Sądownictwa - Marcin B. oraz przedsiębiorcy, którzy wystawiali na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie fikcyjne faktury VAT i inne dokumenty poświadczające rzekome wykonanie zleceń na rzecz tego sądu w celu uzyskania nienależnych środków pieniężnych.

 

Wniosek o areszt

Przedsiębiorca jest także podejrzany o przywłaszczenie pieniędzy na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Prokurator zarzucił Jarosławowi B. przywłaszczenie prawie 5 milionów złotych. Chodzi o przestępstwo z art. 231 par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 284 par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 294 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 271 par. 3 kodeksu karnego w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 21 par. 2 kodeksu karnego. Jest ono zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Prokurator zarzucił także Jarosławowi B. pranie brudnych pieniędzy (art. 299 par. 1 i 5 kodeksu karnego) oraz podrabianie dokumentów (art. 270 par. 1 kodeksu karnego).

Po przesłuchaniu Jarosława B. prokurator z Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie wczoraj (15 marca 2017 roku) skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dziś (16 marca 2017 roku) Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY