MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 14 kwietnia 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu dziś (09 października 2017 roku) zatrzymano kolejne trzy osoby w związku z tzw. dziką reprywatyzacją nieruchomości w Warszawie, w tym działki przy Pałacu Kultury i Nauki pod dawnym adresem Chmielna 70

 

Kolejne dwie osoby zostaną doprowadzone do prokuratury z aresztów śledczych, w których przebywają od kilku miesięcy w związku ze sprawą reprywatyzacji stołecznych nieruchomości.

 

Zatrzymane osoby to: znany warszawski adwokat i były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Grzegorz M., była urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości Marzena K. oraz biznesmen skupujący roszczenia do warszawskich nieruchomości Janusz P., który współpracował z warszawskim adwokatem podejrzanym Robertem N. Z aresztu śledczego do prokuratury doprowadzony zostanie również były Zastępca Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakub R. oraz jego matka adwokat Alina D.

 

Trwają przeszukania pomieszczeń zatrzymanych, między innymi kancelarii adwokackich. Po ich zakończeniu zatrzymani zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty popełnienia przestępstw związanych z reprywatyzacją nieruchomości w Warszawie. Zarzucane im czyny dotyczą przestępstw o charakterze korupcyjnym oraz oszustwa na szkodę określonych spadkobierców, którzy stracili ponad 13 milionów złotych.

 

Zatrzymania, na polecenie prowadzącej śledztwo Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, dokonali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Do tej prokuratury zatrzymani zostaną przewiezieni na przesłuchanie po zakończeniu przeszukań w ich pomieszczeniach.

 

Zarządzeniem I Zastępcy Prokuratora Generalnego – Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego od 17 października 2016 roku w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu działa specjalny zespół prokuratorów, który prowadzi postępowania w sprawach dotyczących tzw. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. W toku tego śledztwa dotychczas zatrzymano już 21 osób. Wobec 6 podejrzanych stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Na tym etapie postępowania prokuratura nie udziela więcej informacji. Zostaną one przedstawione niezwłocznie po wykonaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY