MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  27 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Raport NIK w sprawie działań KNF w sprawie SK Bank Wołomin nie pozostawia wątpliwości. Podwładni Andrzeja Jakubiaka działali nierzetelnie i przekazywali nieprawdziwe dane dla ministra finansów i NBP

 

Potwierdzają się podane dwa tygodnie temu informacje „Gazety Finansowej” o kontrolach w sprawie licznych nieprawidłowości w sprawie działań Komisji Nadzoru Finansowego. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała już pierwszy raport, w którym wytyka urzędnikom KNF niekompetencję i zaniedbania.

 

„Zdaniem NIK, działania nadzorcze podejmowane przez Komisję Nadzoru Finansowego i jej Urząd wobec Spółdzielczego banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie były nie w pełni rzetelne, a także nieskuteczne w zakresie realizacji celu nadzoru bankowego” – brzmi ocena NIK. Cały raport to ciąg zarzutów inspektorów wobec działań KNF. Trudno doszukać się w nim choćby jednego pozytywnego zdania. Ocena dotyczy działań Komisji za poprzedniego przewodniczącego Andrzeja Jakubiaka, którego kadencja upłynęła w ubiegłą środę.

 

Zdaniem NIK, to spóźnione działania kierowanej przez niego instytucji „wpłynęły na wysokość strat deponentów i innych wierzycieli Banku, którzy nie odzyskają środków z masy upadłościowej Banku”.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/352-komisja-niekompetencji-finansowej

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY