MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 8 sierpnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Wydziału VIII do Spraw Wojskowych, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali 3 osoby w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym korupcji przy rozliczaniu usług dla wojska

 

Co zarzuca się podejrzanym

Dwóch zatrzymanych, w tym żołnierz i pracownik cywilny wojska, usłyszało prokuratorskie zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za naruszenie prawa z art. 229 § 1 i § 3 kodeksu karnego, natomiast trzeci z nich tj. przedsiębiorca, zarzuty dopuszczenia się przestępstwa przekupstwa z art. 228 § 1 i 3 kodeksu karnego.

 

Środki zapobiegawcze

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Ponadto żołnierz i pracownik fizyczny zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Dwaj podejrzani złożyli poręczenie majątkowe w łącznej kwocie 112 tysięcy złotych.

W toku czynności zatrzymania, u dwóch podejrzanych ujawniono i zabezpieczono kwoty pieniędzy w łącznej wysokości blisko 60 tysięcy złotych.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Ustalenia śledztwa

Oficer w stopniu majora z 44 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Krośnie Odrzańskim oraz pracownik cywilny wojska z 45 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Wędrzynie przyjęli korzyści majątkowe od przedsiębiorcy z Gorzowa Wlkp. Przyjęcie korzyści związane było z realizacją napraw i remontów pojazdów będących na zaopatrzeniu wskazanych jednostek wojskowych.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY