MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 6 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Znowelizowanie ustawy o VAT ma – według rządu – zapoczątkować nową kampanię w odwiecznej wojnie z tymi, którzy go wyłudzają. Istnieją jednak poważne obawy o skutki uboczne, jakie przyniosą uchwalone 16 listopada przez Sejm zmiany

 

Według rządu zmiany w ustawie o VAT mają zlikwidować nadużycia. Środkami do tego celu będą m.in.: przywrócenie tzw. sankcji administracyjnej, ograniczenie rozliczeń kwartalnych, obowiązek elektronicznego składania deklaracji VAT, rozszerzenie zakresu odwróconego obciążenia i solidarnej odpowiedzialności za zaległości podatkowe w VAT. W praktyce uchwalona nowela ustawy o VAT będzie pozwalała fiskusowi m.in. prześwietlać firmy nawet przed rejestracją i surowo je karać. Resort finansów szacuje, że dzięki temu będzie w stanie odzyskać do budżetu około 3,4 mld zł. Większość zmian, jakie zostały wprowadzone w wyniku nowelizacji ustawy o VAT, ma obowiązywać już od stycznia 2017 r.


Wojna z tymi, którzy wyłudzają VAT, trwa w zasadzie od samego początku istnienia tego podatku w Polsce, czyli od ponad 20 lat. I zawsze, ilekroć wdrażane są nowelizacje, możemy usłyszeć, że teraz wreszcie odniesiemy zwycięstwo nad przestępcami. Obecna sytuacja nie jest wyjątkiem. Problem w tym, że bardziej niż dotychczasowe zmiany, może stać się narzędziem represji wobec uczciwych przedsiębiorców.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/395-kto-zaplaci-za-nowa-ustawe-o-vat

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY