MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 1 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Samotny w swojej partii i w rządzie. Atakowany przez wszystkie frakcje, które chcą mieć wpływ na finanse państwa. Paweł Szałamacha nie miał wielkich szans, by ocalić swoją pozycję. Mógł jednak się zapisać jako człowiek, który obniżył podatki. Nie starczyło mu jednak odwagi i właśnie przez to stracił zaufanie Jarosława Kaczyńskiego

 

Pogłoski o dymisji Szałamachy pojawiały się od kilkunastu tygodni. Przybrały na sile, gdy przed kilkoma dniami premier Beata Szydło podała nazwiska tylko dwojga ministrów, którzy mogą być pewni swojej pozycji w rządzie (Henryk Kowalczyk i Elżbieta Rafalska). Odsunięcie Szałamachy oznacza wzmocnienie pozycji Mateusza Morawieckiego, który dostanie w ten sposób szansę na nieskrępowaną realizację planu ożywienia gospodarki, zwanej Planem Morawieckiego.

 

Dymisja nastąpiła 28 września w środę, gdy Szałamacha przedstawił projekt budżetu na rok 2017. Tym samym, według oficjalnej wersji, tak jak Dawid Jackiewicz, spełnił powierzoną mu misję i w uznaniu wykonanych zadań został odwołany.

 

Ostatnia szansa wicepremiera

Według informacji portalu Onet.pl, powołującego się na informacje od osoby ze ścisłego kierownictwa PiS, prezes Jarosław Kaczyński zgadzając się na odwołanie Szałamachy, daje Morawieckiemu ostatnią szansę na udowodnienie, że jest w stanie rozruszać gospodarkę zgodnie z zaproponowanym przez siebie Planem Odpowiedzialnego Rozwoju.

Z informacji podanych przez bulwarowy dziennik „Fakt” wynika, że projekt budżetu na 2017 r. będzie ostatnią rzeczą, jaką zrobił Szałamacha jako szef resortu finansów, bo decyzja o jego odwołaniu już zapadła. Sam Szałamacha na prośbę o komentarz do plotek o swojej dymisji odpowiadał dziennikarzom, że jest znudzony takimi pytaniami, bo pojawiają się od stycznia i konsekwentnie odmawiał wypowiedzi.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/polityka/item/323-kulisy-kleski-szalamachy

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY