MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 22 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Znany warszawski adwokat Robert N. i były Zastępca Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakub R. usłyszeli zarzuty związane z reprywatyzacją działek przy pl. Defilad w Warszawie wartych ponad 60 milionów złotych. Mecenas jest również podejrzany o przekazanie urzędnikowi korzyści majątkowej o wartości 2 500 000 złotych w postaci udziału w nieruchomości we wsi Kościelisko

 

Zarzuty popełnienia wielu przestępstw związanych z tzw. dziką reprywatyzacją usłyszeli także rodzice urzędnika – Wojciech R. i Alina D. oraz Marcin L. Jak ustaliła prokuratura, na skutek oszukańczych działań wszystkich podejrzanych pokrzywdzeni spadkobiercy doznali szkody o łącznej wartości ponad 27 milionów złotych. Kwota ta dotyczy wszystkich nieruchomości spadkowych.

 

Łapówka za działkę przy Pl. Defilad

Wszyscy podejrzani zostali wczoraj (30 stycznia 2017 roku) zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, działających na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

W toku postępowania prowadzonego przez wrocławską prokuraturę ustalono, że pomiędzy majem 2012 roku a grudniem 2013 roku warszawski adwokat Robert N. obiecał korzyść majątkową o wartości 2 milionów 500 tysięcy złotych ówczesnemu Zastępcy Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakubowi R. Miała ona zostać przekazana w zamian za wydanie korzystnych dla adwokata decyzji dotyczących działek w prestiżowym centrum Warszawy przy pl. Defilad 1.

 

Zarzuty dla podejrzanych

Warszawski adwokat Robert N. jest podejrzany o dokonanie wspólnie z pozostałymi podejrzanymi oszustwa na szkodę spadkobierców po polskim generale. Na skutek oszukańczych działań podejrzanych pokrzywdzeni doznali szkody w łącznej wysokości 27 milionów 31 tysięcy złotych. Chodzi o przestępstwo z art. 286 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 294 par. 1 kodeksu karnego. Grozi za nie kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Adwokatowi Robertowi N. prokurator zarzuca także udzielenie warszawskiemu urzędnikowi Jakubowi R. korzyści majątkowej w wysokości 2 milionów 500 tysięcy złotych. Chodzi o przestępstwo z art. 229 par. 3 i 4 kodeksu karnego. Grozi za nie kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Adwokat Robert N. jest także podejrzany o podrobienie dokumentu pełnomocnictwa, a następnie przekazanie go innemu adwokatowi – podejrzanej Alinie D, która posłużyła się nim w postępowaniu spadkowym przed sądem w Warszawie. Za przestępstwo z art. 270 par. 1 kodeksu karnego grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Były Zastępca Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakuba R. jest podejrzany o przyjęcie od adwokata Roberta N. korzyści majątkowej w wysokości 2 milionów 500 tysięcy złotych. Za przestępstwo to, z art. 228 par. 3 i 5 kodeksu karnego, grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Jest on także podejrzany o dokonanie takiego samego oszustwa jak podejrzany adwokat Robert N., które zostało popełnione na szkodę spadkobierców po polskim generale.

 

Rodzicom byłego warszawskiego urzędnika – Wojciechowi R. i Alinie D. prokurator zarzuca dokonanie wspólnie z pozostałymi podejrzanymi oszustwa na szkodę spadkobierców po polskim generale. Chodzi o przestępstwo z art. 286 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 294 par. 1 kodeksu karnego, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dodatkowo Alina D. jest podejrzana o to, że działając wspólnie z podejrzanym Robertem N., jako adwokat i pełnomocnik procesowy jednej ze spadkobierczyń, w postępowaniu spadkowym przedłożyła w warszawskim sądzie pełnomocnictwo, które podrobił Robert N. Za to przestępstwo, z art. 270 par. 1 kodeksu karnego, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zarzut oszustwa wielkiej wartości popełnionego na szkodę spadkobierczyni po polskim generale został również ogłoszony podejrzanemu Marcinowi L.

 

 

 

MS

Informacja prasowa: PK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY