MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  19 kwietnia 2024r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

Podczas czynności prokuratorskich w domu lekarza kardiologa z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ujawniono kilkanaście jednostek broni palnej wojskowej, kilkaset ostrych nabojów różnego kalibru i do różnych rodzajów broni w tym do broni krótkiej i kałasznikowa oraz łuski pocisków artyleryjskich. Broń jest sprawna technicznie

 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom okolicznych domów w zabezpieczaniu broni i amunicji brali udział saperzy, wojsko oraz policja.

Prokuratura ustaliła, że lekarz, u którego została ujawniona bron i amunicja, nie posiadał wymaganego zezwolenia. Prokuratura sprawdza czy zabezpieczona broń została użyta do przestępstwa.

 

Wczoraj (04 października 2016 roku) prokurator z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej przedstawił podejrzanemu lekarzowi Jarosławowi W. zarzut popełnienia przestępstwa z art. 263 par. 2 kodeksu karnego (posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia). Czyn ten zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jarosław W. do zarzuconego mu czynu co do zasady przyznał się.

 

Decyzją prokuratora wobec podejrzanego lekarza Jarosława W. został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 40 tysięcy złotych.

 

Do ujawnienia arsenału doszło przy okazji czynności prokuratorskich realizowanych w ramach postępowania prowadzonego przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

 

Dotyczy ono doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Skarbu Państwa - Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie w kwocie ponad 371 tysięcy złotych za pomocą wprowadzenie w błąd osób działających w imieniu tego sądu, poprzez poświadczenie nieprawdy w karcie pracy biegłych (art. 286 par. 1 kodeksu karnego i art. 271 par. 3 kodeksu karnego w związku z art. 294 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego i w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego).

 

 

 

LS

Informacja prasowa: PK

 

 

ARCHIWUM PRZEGLĄDU

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY