MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  27 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Stanisław Anioł wiedział wszystko o mieszkańcach bloku przy ul. Alternatywy 4, którego był gospodarzem. Dziś mieszkańcy niektórych osiedli są równie przezroczyści, ale nie znają swojego „anioła”

 

Domofon wie o Tobie więcej, niż myślisz

Jedna z warszawskich wspólnot mieszkaniowych wykorzystuje specjalne domofony wyposażone w tzw. pestki, czyli urządzenia dostępu. Zamiast wpisywać kod lub otwierać drzwi zwyczajnym kluczem wystarczy zbliżyć pestkę do domofonu.

Dostaliśmy od czytelnika sygnał, że zarząd jednej ze wspólnot mieszkaniowych w Warszawie postanowił uporządkować bałagan w spisie wydanych urządzeń dostępu poprzez przypisanie ich do poszczególnych lokali. Jeśli mieszkańcy nie podadzą swoich danych, ich urządzenie zostanie zdezaktywowane, czyli w praktyce będą oni mieli co najmniej utrudniony dostęp do budynku i tym samym – do swoich mieszkań. To jednak wierzchołek góry lodowej: zewnętrzna firma zarządzająca urządzeniami ma dodatkowo monitorować ich użycie.

 

W połączeniu z wiedzą o tym, do kogo należy dana pestka, możliwe więc będzie tworzenie zestawień wejść i wyjść mieszkańców każdego lokalu. Z otrzymanych przez nas informacji wynika, że zarząd nie ma podpisanej umowy z firmą administrującą systemem i nie istnieją żadne wewnętrzne procedury przetwarzania tych danych.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://panoptykon.org/wiadomosc/mieszkancy-osiedli-na-kontrolowanym

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY