MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 1 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

25 maja 2017 r. odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju, na którym Paweł Gruza Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów przedstawił strategię podatkową rządu wobec przedsiębiorców

 

Priorytetem Ministerstwa Finansów jest uszczelnienie systemu podatkowego, wyeliminowanie oszustw i ograniczenie agresywnej optymalizacji podatkowej. System podatkowy ma wspierać w prowadzeniu działalności uczciwych przedsiębiorców i skutecznie utrudniać lub uniemożliwiać działalność przestępcom.

Realizacji planów służyć mają podjęte działania, takie jak wprowadzanie podzielonej płatności w podatku VAT (split payment), rozwijanie systemu Jednolitego Pliku Kontrolnego poprzez uzyskanie praktycznie bieżącego dostępu do rachunku bankowego przedsiębiorcy oraz zwiększenie kar i sankcji za nieprawidłowe rozliczenie z urzędem skarbowym.

Ministerstwo pracuje także nad zmianami w ustawach o podatkach dochodowych, które ograniczą możliwość dokonywania agresywnych optymalizacji podatkowych. Zmiany mają wejść w życie od 1 stycznia 2018 r.

W najbliższym czasie planowane są kolejne posiedzenia poświęcone prezentacji działań podejmowanych przez resort finansów.

 

Na posiedzeniu komisji Konfederację Lewiatan reprezentował Przemysław Pruszyński.

 

 

 

Konfederacja Lewiatan

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY