MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 6 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Radykalne pomysły ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła znajdują coraz więcej sceptyków nawet w gronie polityków PiS

 

1 października 2017 roku ma wejść w życie ustawa o sieci szpitali. Tak przynajmniej przewiduje przyjęty przez rząd harmonogram, lecz biorąc pod uwagę rosnące zamieszanie wokół całego projektu, nie można wykluczyć, że rząd wycofa się z tej kontrowersyjnej ustawy.

Od czasu przejęcia sterów nad państwem przez PiS stało się niemal prawem, że gdy tylko jakaś ustawa generuje zbyt wiele protestów i niepokojów społecznych, Jarosław Kaczyński oficjalnie ogłasza wycofanie się z projektu i konieczność dokonania zmian. Mechanizm ten skutecznie zapewnia mu pozycję „naczelnika”, który rozważnie poprawia błędy poszczególnych ministrów i czuwa nad pomyślnością społeczeństwa.

 

Kolejna okazja do interwencji z samego szczytu władzy nadarzy się być może bardzo szybko za sprawą ministra Radziwiłła i jego licznych, budzących spore kontrowersje pomysłów. Prawdziwą miarą tego, jak bardzo skrajne są rozwiązania proponowane przez byłego prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, jest to, że spotkały się z krytyką wicepremiera i ministra finansów Mateusza Morawieckiego.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/538-minister-niezdrowych-pomyslow

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY