MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  27 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Przepis o płatnościach gotówkowych został tak skonstruowany, że przedsiębiorcy, którzy nie chcą mieć problemów z fiskusem, powinni płacić wyłącznie za pośrednictwem rachunku bankowego

 

Wprawdzie Ministerstwo Finansów próbuje teraz wyjaśniać, kiedy zapłata gotówką może być zaliczona do podatkowych kosztów, ale nie rozwiewa to licznych wątpliwości przedsiębiorców.

 

Zasadniczy problem dotyczy sytuacji, gdy płatności jest kilka. Czy wówczas mamy do czynienia z jedną transakcją, czy z wieloma?

 

Odpowiedź jest istotna, bo jeżeli przedsiębiorca zapłaci ponad 15 tys. zł gotówką, to nie będzie mógł zaliczyć takiego wydatku do kosztów uzyskania przychodu. Zasada ta obowiązuje od początku 2017 r. (art. 22p ustawy o PIT oraz art. 15d ustawy o CIT).

 

 

 

Źródło i więcej:

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1020226,fiskus-gotowka-przelew-pieniadze.html

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY