MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Ponad 1000 osób pokrzywdzonych w związku z nielegalnym obrotem lekami i suplementami diety. Wrocławscy policjanci w tej sprawie zatrzymali dwie osoby. Funkcjonariusze w trakcie akcji zabezpieczyli 50 tysięcy tabletek gotowych do sprzedaży. Ponadto zabezpieczyli maszyny do produkcji, opakowania, etykiety, hologramy oraz półprodukty w postaci substancji chemicznych. Zatrzymane osoby już usłyszały zarzuty, a jedna z nich została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy

 

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z komisariatu Wrocław Grabiszynek oraz funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali dwie osoby, podejrzane o nielegalne wprowadzanie do obrotu leków. Zatrzymani to mieszkańcy pomorza, 35-letnia kobieta oraz 50-letni mężczyzna.

Z ustaleń wynikało, że nielegalna produkcja oraz sprzedaż wysyłkowa przez Internet leków poza obiegiem farmaceutycznym, suplementów diety oraz innych medykamentów na odchudzanie i potencję trwały od 2014 roku. Sprawcy w ten sposób wprowadzili w błąd, co do autentyczności produktów, nie mniej niż 1000 osób z całego kraju.

 

W trakcie przeszukania lokalu znajdującego się na terenie województwa pomorskiego policjanci zabezpieczyli 50 tysięcy gotowych do sprzedaży tabletek, maszyny do produkcji, opakowania, etykiety, hologramy oraz półprodukty w postaci różnych substancji chemicznych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również dokumentację dotyczącą obrotu lekami i gotówkę prawdopodobnie pochodzącą z nielegalnych transakcji.

 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa wynikające z prawa farmaceutycznego oraz kodeksu karnego. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

 

 

 

MS

Policja

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY