MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 1 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Dostawcy płatnej telewizji mają ujawnić swoich klientów, aby rząd mógł sprawdzić kto nie płaci abonamentu

 

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawiła się zapowiedź projektu nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych (nr UD213), w której resort kultury proponuje nałożenie na dostawców usług telewizji płatnej obowiązku zebrania od swoich klientów oświadczenia o zarejestrowaniu telewizora oraz przekazania tego oświadczenia Poczcie Polskiej.

 

Propozycja ta umożliwia jednemu przedsiębiorstwu korzystanie z baz danych innych prywatnych przedsiębiorców, choć stanowią one tajemnicę i są gromadzone w zupełnie innych celach oraz w oparciu o inne przepisy - komentuje mec. Krzysztof Kajda, dyrektor departamentu prawnego Konfederacji Lewiatan. - To budzi poważne wątpliwości i zaniepokojenie przedsiębiorców branży medialnej.

 

Projekt w nieuzasadniony sposób zawęża krąg zobowiązanych do płacenia abonamentu wyłącznie do określonej grupy odbiorców (klientów dostawców usług telewizji płatnej). Wielce prawdopodobnym jest, że planowana propozycja będzie wiązała się także z koniecznością notyfikacji Komisji Europejskiej ze względu na zmianę przesłanek uiszczania abonamentu („nowa pomoc publiczna"). Wzbudza także uzasadnione obawy w zakresie, w którym postuluje przetwarzanie danych abonentów, stanowiących tajemnicę telekomunikacyjną - dodaje mec. Kajda.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: Konfederacja Lewiatan

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY