MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Policjanci koszalińskiego CBŚP wpadli na trop szajki, która odbarwiała olej opałowy. Policjanci CBŚP ustalili, że od czerwca 2016 roku, przestępcy wprowadzili na rynek ponad 1,5 mln litrów odbarwionego oleju opałowego. Taki towar był następnie sprzedawany jako paliwo do samochodów z silnikiem diesla

 

Skarb Państwa na tych transakcjach stracił prawie 4 mln złotych z tytułu podatku akcyzowego, VAT i opłaty paliwowej.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że przestępcy odbarwiali olej opałowy na odludnej posesji w województwie zachodniopomorskim. Wraz z celnikami wkroczyli na jej teren. Podczas przeszukania gospodarstwa, policjanci zabezpieczyli pojemnik o pojemności 50 tys. litrów. Wewnątrz, za pomocą ziemi okrzemkowej i filtrów, przestępcy odbarwiali olej opałowy.

 

Członkowie grupy są mieszkańcami województw śląskiego, zachodniopomorskiego i łódzkiego. Jak ustalili funkcjonariusze, każdy z nich miał swoje zadanie do wykonania. Część zajmowała się odbarwianiem oleju, inni transportem, jeszcze inni praniem pieniędzy.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli, w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie, zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i licznych przestępstw karno – skarbowych . Jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany, wobec pozostałych prokurator zastosował poręczenie majątkowe i zastosował dozory.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: Policja

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY