MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Z podanej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości informacji uzasadniającej odwołanie wielu prezesów sądów na Śląsku, w tym Sądu Rejonowego w Żorach wynika, że przyczyną ich odwołania były słabe wyniki efektywności w I połowie 2017 roku. "Także w podległych mu sądach rejonowych wskaźniki są słabe"

 

Do Iustitii dotarł list odwołanych prezesa i wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żorach - sędziów Katarzyny Foryś i Miłosza Dubiela. Wskazują w nim, że wg danych statystycznych za rok 2017 Sąd Rejonowy w Żorach był na drugim miejscu w kraju, jeśli chodzi o ilość załatwianych spraw w porównaniu do spraw wpływających do tego sądu.

 

Dlatego zwracają się do Min. Sprawiedliwości o podanie rzeczywistych przyczyn tej decyzji kadrowej i zwracają uwagę, że podawanie takich informacji, jak we wskazanym komunikacie ministerstwa sprawiedliwości podważa ogromny wysiłek włożony w osiągnięcie tak dobrych wyników przez sędziów, referendarzy, asystentów, kuratorów, pracowników sekretariatów czy protokolantów.

 

Przypominamy, że kilka dni po ich odwołaniu - z funkcji prezesa tego sądu zrezygnował świeżo powołany sędzia Cezary Podsiadlik.

 

 

 

Iustitia

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY