MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 16 sierpnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Radosław Zaremba, któremu komornik z Łodzi zabrał ciągnik za długi sąsiada, po interwencji senator Lidii Staroń odzyskał od komornika pieniądze i ma już nowy sprzęt. Wciąż jednak trwa walka o zadośćuczynienie i ukaranie komornika

 

Przypomnijmy. W listopadzie 2014 r. na podwórku Radosława Zaremby pojawił się komornik. Zajął i odebrał mu ciągnik — niezbędne narzędzie pracy, kupione w ramach programu „Ułatwienie startu młodym rolnikom”. Rolnik nie miał żadnych długów. Pokazał komornikowi dowód rejestracyjny, kluczyki i fakturę, jednak to go nie powstrzymało! Nie pomogły nawet wyjaśnienia faktycznego dłużnika, który jest sąsiadem Radosława Zaremby. Ciągnik i tak władowano na lawetę i wywieziono. Komornikowi asystowała policja.

 

Pan Radosław od razu zaczął działać. Złożył skargę na czynności komornika i powództwo przeciw wierzycielowi, domagając się zabezpieczenia. Miało to zapobiec sprzedaży ciągnika przed rozpoznaniem sprawy przez sąd. Jednak komornik, nie czekając na decyzję sądu, sprzedał go.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gazetaolsztynska.pl/465145,Ofiara-komornika-wciaz-walczy.html#axzz4sjcHkA2E

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY