MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 6 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Prokuratura Regionalna w Gdańsku zleciła podległym jednostkom analizę uchwał organów samorządu terytorialnego dotyczących stref płatnego parkowania

 

Analiza ta doprowadziła do zaskarżenia kolejnych uchwał wydanych w tym przedmiocie.

Prokuratura Rejonowa w Pucku zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku pięć tego typu aktów (uchwały Rad Gmin: Hel, Jastarnia, Kosakowo, Puck i Władysławowo). Prokuratura Rejonowa w Tczewie zaskarżyła uchwałę Rady Miasta Pelplin, a Prokuratura Rejonowa w Malborku - na podstawie art. 70 Prawa o prokuraturze - wezwała Rady Gmin Stegna i Krynica Morska do zmiany zakwestionowanych zapisów uchwał. Rada Miasta Bytowa została wezwana do podjęcia takich działań przez Prokuraturę Rejonową w Bytowie.

 

Już wcześniej Prokurator Regionalny w Gdańsku doprowadził do zaskarżenia do Wojewódzkich Sądów Administracyjnych zapisów 9 uchwał. Przewidywały one odpłatność za postój pojazdów na drodze publicznej w strefie płatnego parkowania w soboty.

 

Prokurator Regionalny w Gdańsku zalecił ponadto podległym sobie prokuratorom, by w sytuacjach uzasadniających zakwestionowanie aktu prawnego jednostek samorządu terytorialnego w pierwszej kolejność korzystać z wynikającego z art. 70 Prawa o prokuraturze uprawnienia do wezwania organu podejmującego uchwałę do zmiany lub uchylenia aktu niezgodnego z prawem.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: PK

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY