MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 1 grudnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Zygmunt Solorz jest dzisiaj ostatnim z trójcy wielkich polskich oligarchów. Trudno jednak przewidzieć, kiedy i w jaki sposób zejdzie ostatecznie z tej sceny

Zmieniały się rządy, powstawały i upadały partie polityczne, wschodzili i bledli ich liderzy, były gospodarcze kryzysy i kolejne fale emigracji zarobkowej Polaków. Wydarzyło się naprawdę wiele, zanim z przaśnej komunistycznej Polski staliśmy się liczącym krajem Unii Europejskiej. Jednak Zygmunt Solorz zawsze pewnie kroczył w biznesie, nie bacząc na zmieniającą się sytuację.

 

Nie znaczy to wcale, że był całkowicie zdystansowany od tego, co się działo zarówno w Polsce, jak i z nią samą. Wręcz przeciwnie, był elastyczny i starał się odnajdować w każdych warunkach, aby dalej skutecznie budować swoje biznesowe imperium. I w końcu dopiął swego. Dzisiaj posiada największy w Polsce holding medialno-telekomunikacyjny. Jego najbardziej wartościowym aktywem jest Cyfrowy Polsat wyceniany na ponad 14 mld zł.

Ma w nim bezpośrednio prawie 64 proc. udziałów. Za jego pośrednictwem kontroluje m.in. operatora telefonii Plus – spółkę Polkomtel – która wcześniej przejęła Grupę Midas, właściciela rezerwacji częstotliwości z zakresu 800, 900, 1800 i 2600 MHz. Solorz kontroluje również Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/537-ostatni-oligarcha

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY