MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 2 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

„Uważamy, że przyjęty sposób procedowania nie pozwolił ani posłom Sejmu RP, ani opinii publicznej na poznanie kandydata, zapoznanie się z jego dorobkiem oraz zweryfikowanie ewentualnych wątpliwości” – czytamy w oświadczeniu koalicji organizacji prowadzących Obywatelski Monitoring Kandydatów na Sędziów TK

 

Stanowisko dotyczy wyboru dr. hab. Grzegorza Jęderejka na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego podczas posiedzenia Sejmu 24 lutego 2017 r.

 

W swoim oświadczeniu organizacje podkreślają, że od momentu upływu terminu na zgłoszenie kandydatów na stanowisko sędziego TK do wyboru upłynęło zaledwie kilkadziesiąt godzin. Co więcej, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka nie było rzeczywistej możliwości rozmowy z kandydatem ani zadawania mu pytań. „Taki sposób postępowania Sejmu RP jest nieadekwatny do powagi funkcji sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Pokazuje też instrumentalne traktowanie kandydata na sędziego TK przez zgłaszających i wybierających go posłów” – napisano w oświadczeniu.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: HFPC

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY