MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu oświadcza, że zgodnie z przepisami zawartymi w zarządzeniu nr 1 Marszałka Sejmu z dnia 9 stycznia 2008 roku okresowe karty prasowe wydaje się osobom, których czynności zawodowe wymagają częstej i regularnej obecności w budynkach parlamentu i związane są z obsługą medialną prac Sejmu i Senatu

 

Dziennikarze, fotoreporterzy, obsługa techniczna - to osoby oddelegowane przez redakcje do relacjonowania wydarzeń w parlamencie. Zdjęcia wykonane przez Pana Pawła Dąbrowskiego, którymi zilustrowano artykuł z 15 września 2016 roku pt. "Wietrzy nogi w Sejmie", nie są fotografiami opisującymi prace Sejmu. Zdjęcia te naruszają powagę parlamentu, a także stoją w sprzeczności z szeroko rozumianą kulturą osobistą i taktem.

 

W związku z tym, na podstawie § 21 ust. 2 wyżej wymienionego zarządzenia, który przewiduje, że sankcja w postaci czasowego zawieszenia wstępu do Sejmu może dotknąć osobę, która "narusza powagę Sejmu i Senatu, dobre obyczaje lub rażąco narusza prawo prywatności innych osób", Komendant Straży Marszałkowskiej podjął decyzję o czasowym zawieszeniu Panu Pawłowi Dąbrowskiemu prawa wstępu do budynków i na tereny pozostające w zarządzie Kancelarii Sejmu na rok, tj. do 20 września 2017 roku.

 

O brzmieniu obowiązujących na terenie Sejmu przepisów porządkowych jest informowany każdy przedstawiciel mediów wchodzący do Sejmu po raz pierwszy. Są one też opublikowane na stronie internetowej Sejmu – bezpośredni odnośnik do ich treści: http://www.sejm.gov.pl/media8.nsf/files/ZJEI-ACGDT8/%24File/Zarzadzenie_MS_1_2008.pdf

 

Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu informuje także, że nieprawdziwą jest informacja zawarta w artykule opublikowanym na stronie se.pl "Marek Kuchciński wprowadza cenzurę w Sejmie. Skandaliczna decyzja" o braku komentarza dotyczącego odebrania karty prasowej Panu Pawłowi Dąbrowskiemu. Oświadczenie zostało wysłane do redaktora Kamila Szewczyka dziś, tj. 6 października 2016 r., o godz. 14:00.

 

 

 

Informacja prasowa: Sejm

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY