MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 28 maja 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Dziesiątki milionów złotych obrotu, szokująco wysokie, ukrywane przed klientami, prowizje udzielanych kredytów i setki poszkodowanych osób - taki obraz działalności Europejskiej Grupy Finansowej Council z Wrocławia rysuje jej były pracownik. Tylko na Dolnym Śląsku jej praktykami zajmuje się pięć prokuratur, a akta sprawy w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu liczą już 59 tomów!

 

Pierwszy raz działalność Europejskiej Grupy Finansowej Council pokazaliśmy w sierpniu tego roku. Ofiarą biura padł pan Radosław i jego mama Anna Dwornik, która miała być gwarantem kredytu. Pożyczka miała być jedna. Zostały cztery, na ponad 130 000 zł. Jak tłumaczy Anna Dwornik, mechanizm był taki, że proponowano kredyty na coraz lepszych warunkach, pieniędzmi, z których miały być spłacone poprzednie. - Żaden, na dzień dzisiejszy nie jest zamknięty – opowiadała.

Po emisji materiału zgłosił się do nas były pracownik firmy. Przez 6 miesięcy pracował w Europejskiej Grupie Finansowej Council. Zdradził nam kulisy tej pracy.

- Przychodziła pani z waloryzacją 1200 zł emerytury, jeszcze jej 400 zł komornik zabierał, a miała 4500 zł raty kredytu. Pracownicy zrobili to z pełną premedytacją, mają z tego prowizję. Jest 6000 zł premii, jak się sprzeda kredyty za 250 000 zł. Czasem w jeden dzień wszyscy robili tę premię. Dziennie przyjmowaliśmy około 40 osób. Pamiętam, że w miesiąc mieliśmy 35 milionów zł obrotu- opowiada nam były pracownik.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://www.interwencja.polsatnews.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1531145

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY