MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 2 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm osobom podejrzanym o oszustwa metodą na tzw. "rulon". Mężczyźni oszukali pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 46 tysięcy złotych. Policjanci udowodnili im popełnienie co najmniej dziesięciu tego typu przestępstw

 

W październiku ubiegłego roku do słubickiej komendy zaczęły napływać informacje o oszustwach na tzw. ”rulon”. Sposób działania przestępców za każdym razem był podobny. Sprawcy typowali swoje ofiary wcześniej je obserwując. Jeden z nich w pobliżu takiej osoby upuszczał pieniądze, a następnie je podnosił. Chwilę później sugerował wytypowanej osobie podzielenie się znalezionymi pieniędzmi. Za chwilę pojawiał się drugi ze sprawców twierdząc, że właśnie dowiedział się o znalezieniu jego pieniędzy i żądał oddania swojej zguby. Jego kompan od razu zaprzeczał.

 

Ten, który rzekomo zgubił pieniądze, prosił o pokazanie portfeli, gdyż jak twierdził, swoje banknoty ma znaczone. Pokrzywdzony pokazywał portfel. W trakcie jego przeglądania, korzystając z nieuwagi pokrzywdzonego, sprawcy podmieniali banknoty na walutę wschodnią. Po wszystkim oddawali portfel i odchodzili z miejsca zdarzenia.

 

Pod koniec grudnia 2016 r. udało się zatrzymać na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa 31-letniego mieszkańca województwa opolskiego. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach 24 grudnia 2016 roku został tymczasowo aresztowany. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili drugiego ze sprawców – okazał się nim 24-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Mundurowi ustalili, że sprawcy działali na stacjach benzynowych, na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego, od października do grudnia 2016 roku. 31 i 24-latek oszukali pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 46-tysięcy złotych. Ustalonym sprawcom policjanci przedstawili dziesięć zarzutów popełnienia przestępstwa oszustwa, za które grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

 

Prokurator Rejonowy w Słubicach zastosował w stosunku do mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Policjanci zabezpieczyli również mienie należące do podejrzanych na poczet grożących im kar w wysokości 20 tysięcy złotych.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: Policja

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY