MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 7 sierpnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił akt oskarżenia wobec byłego prezesa reaktywowanej warszawskiej spółki, zatrzymanego w maju ubiegłego roku przez funkcjonariuszy stołecznej delegatury CBA


Sprawa ma związek z śledztwem dotyczącym usiłowania wyłudzenia wielomilionowego odszkodowania od m.st. Warszawy w związku z realizacją roszczeń do nieruchomości przysługujących spółce. W toku śledztwa ustalono, iż firma sprzedała na rzecz dwóch osób roszczenia do nieruchomości. Sprzedaż ta była wynikiem oszustwa, gdyż uprzednio roszczenia zostały przeniesione na inny podmiot kontrolowany przez podejrzanego, o czym nabywcy nie byli informowani.

Tym sposobem zainkasowane zostały środki w wysokości 175 tys. zł. Następnie prezes podjął działania w celu ukrycia przestępczego pochodzenia tych środków, które polecił wypłacić na swoją rzecz.


To ósmy akt oskarżenia skierowany w tym wielowątkowym śledztwie. Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA wspólnie z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu kontynuują prowadzenie postępowań przygotowawczych dotyczących reprywatyzacji blisko 200 warszawskich nieruchomości objętych dekretem Bieruta. Do tej pory w prowadzonych przez CBA postępowaniach zarzuty usłyszało blisko 60 osób.

 

 

 

CBA

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY