MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  27 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Jaką wiedzę o aferze Amber Gold skrywa major BOR Dariusz Palczewski?

 

- Nie mogę po prostu pewnych rzeczy ujawniać, niestety. Są to dane niejawne. (...) BOR prowadziła tylko płytkie rozpoznanie. Nie wchodziła w głębsze tematy. Wszystkie sprawy, które trafiały na koordynacje, przechodziły do ABW i CBA. Pan Janicki dostał odpowiedź i przekazał ją we właściwe miejsce – przekonuje major Dariusz Palczewski (ksywa „Palec”), pytany o swoją wiedzę na temat afery Amber Gold.

 

Major Palczewski przez trzy lata był szefem oddziału profilaktyki w Biurze Ochrony Rządu. Jak udało nam się ustalić, to właśnie on miał zbierać informacje na temat tego, czy podmioty znajdujące się na liście ostrzeżeń publicznych KNF (m.in. Amber Gold i Finroyal) podejmowały próby dotarcia do osób ochranianych przez BOR. Zebrane przez Palczewskiego informacje z instytucji państwowych i służb specjalnych były pełnią ówczesnej wiedzy państwa o tych piramidach finansowych.

 

Mimo to sejmowa komisja śledcza badająca kulisy afery Amber Gold nie umieściła go na liście osób, mających składać zeznania. Jej członkowie nie mieli pojęcia, że major Palczewski może mieć kluczową wiedzę o rozwoju afery Amber Gold. Pytanie bowiem, jakie informacje zebrał i co się później z nimi stało.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/786-palec-tuska

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY