MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Problemy administracji skarbowej wiążą się z jej rozproszoną strukturą, niską efektywnością, słabą ściągalnością zobowiązań do budżetu i szarą strefą – stwierdził poseł wnioskodawca Łukasz Schreiber przedstawiając w Sejmie uzasadnienie do projektu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, która ma skonsolidować obecną służbę celną i skarbową oraz urzędy kontroli skarbowej

 

Zmian obawiają się celnicy; w efekcie ich protestów na czas wakacji prace nad projektem zawieszono. Przedstawiciele Służby Celnej są obecni na sali obrad i przysłuchują się dyskusji posłów.

 

Łukasz Schreiber (PiS), przedstawiając projekt w Sejmie, powiedział, że trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, skąd pomysł powołania KAS. Wyjaśnił, że obecna ekipa odziedziczyła po poprzedniej m.in. niskie płace w służbach skarbowych, ale wysoką lukę w VAT i rozrastającą się szarą strefę.

 

Według niego problemy administracji skarbowej wiążą się z jej rozproszoną strukturą, niską efektywnością, słabą ściągalnością zobowiązań do budżetu i szarą strefą.

 

– Można nic nie robić (...) powstaje pytanie, czy faktycznie będzie lepiej (...). Bez pewnych strategicznych rozwiązań systemowych nie da się wszystkiego przeprowadzić – powiedział Schreiber.

 

– Powołanie m.in. Krajowej Administracji Skarbowej to działanie nakierowane na wielkich oszustów podatkowych, którzy kryją się za parawanem działalności gospodarczej. Uczciwi przedsiębiorcy dzisiaj tracą na tej sytuacji. Tracą, bo sami płacą przecież niemałe podatki, a z drugiej strony konkurencja – ta nieuczciwa konkurencja – oskubuje ich z boku – podsumował przedstawiciel PiS.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/pis-powolanie-krajowej-administracji-skarbowej-ukroci-oszustwa-opozycja-przeciw/27009887

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY