MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  27 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Koniec z przetargami na dostarczanie korespondencji z sądów, prokuratur czy urzędów. Rząd przygotowuje zmianę przepisów, która ma ustawowo oddać te usługi w ręce Poczty Polskiej

 

Po niespełna trzech latach od uwolnienia rynku usług pocztowych Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozpoczęło pracę nad zmianą przepisów, która ma z powrotem go zamknąć. Przynajmniej jeśli chodzi o przesyłki w postępowaniach sądowych i administracyjnych. Nowe regulacje, których zapowiedź została właśnie wpisana do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów, ustawowo przekażą obsługę sądów, prokuratur i urzędów operatorowi wyznaczonemu, czyli Poczcie Polskiej.

 

"Zapewnienie sprawnego, skutecznego i bezpiecznego doręczania pism sądowych wymaga powierzenia tego zadania operatorowi wyznaczonemu, który z uwagi na wymogi, jakie spełnia w związku z realizacją obowiązku świadczenia usług powszechnych (odpowiednie procedury, infrastrukturę i zasoby ludzkie, a także świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego) jest tego najlepszym gwarantem” – uzasadniono potrzebę wprowadzenia zmian.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/985961,poczta-polska-przejmuje-doreczenia-sady-prokuratura.html

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY