MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  27 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Pomimo zapowiedzi PiS, że tak nie będzie, znowu zapłaciliśmy kilkaset milionów złotych za przedłużenie Elastycznej Linii Kredytowej w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Trudno znaleźć jakiekolwiek uzasadnienie dla tej decyzji

 

Miesiąc temu, gdy opinia publiczna w Polsce koncentrowała swoją uwagę wokół sejmowego protestu opozycji i skandali politycznych, jakie były z nim związane, Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wydał oficjalny komunikat o przyznaniu Polsce dostępu do tzw. Elastycznej Linii Kredytowej (Flexible Credit Line) na kolejne dwa lata. Jak podano w lakonicznej informacji MFW, Rada Wykonawcza Funduszu zatwierdziła umowę z Polską o dostęp do wspomnianej linii kredytowej na kolejne lata, co daje nam możliwość zaciągnięcia kredytu ze środków, jakie zostały udostępnione w ramach tej linii.

Nie wiemy do końca, jak wysokie są to środki. Wiadomo jedynie, że są one przez MFW określane w Special Drawing Rights (SDR), czyli specjalnej międzynarodowej jednostce rozrachunkowej, mającej charakter pieniądza bezgotówkowego i mogą zostać przeliczone na inną walutę (dolar, euro).

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/515-podatek-na-banksterow

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY