MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Po zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa prezydent Andrzej Duda błyskawicznie przedstawił nowy projekt ustawy o pomocy dla frankowiczów, która ma uwiarygodnić jego polityczną samodzielność

 

Zamanifestowanie własnej samodzielności stało się w obecnej sytuacji absolutnym priorytetem prezydenta przede wszystkim dlatego, że swoimi dwoma wetami rozpętał prawdziwą polityczną burzę. Zaplecze polityczne Prawa i Sprawiedliwości spolaryzowało się jak nigdy dotąd i pojawiła się realna groźba schizmy w ramach rządzącej formacji.

Nie wnikając w to, czy Andrzej Duda faktycznie zamierza budować wokół siebie nową partię polityczną, czy nie, on sam znalazł się w sytuacji, w której musi podjąć kluczowe decyzje dotyczące swojej własnej przyszłości na stanowisku prezydenta. Nawet jeśli Jarosław Kaczyński wybaczy mu kiedyś zablokowanie być może najważniejszego pakietu ustaw „dobrej zmiany” i zaakceptuje nowe wersje ustaw przygotowane przez Kancelarię Prezydenta, jego zaufanie do głowy państwa ewidentnie zostało zredukowane do minimum.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/709-pomoc-z-wyrachowania

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY