MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 1 grudnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

42% pracowników handlu sprzeciwia się wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę, 49% popiera ten pomysł, 9% nie ma zdania - wynika z badania TNS wykonanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan

 

Co ciekawe, aż 40% pracowników handlu, którzy dziś pracują w niedzielę, sprzeciwia się zakazowi handlu. Wśród osób nie pracujących w niedzielę odsetek ten wzrasta do 43%. Zakaz handlu w niedzielę popiera 49% pracujących w niedzielę i 48% nie pracujących tego dnia.

Ponad połowa osób pracujących w handlu w niedzielę, które dziś opowiadają za zamknięciem sklepów, jest gotowa zmienić swoje zdanie. W tej grupie 52% zgodziłaby się na sklepy otwarte w niedzielę, gdyby otrzymała dodatek finansowy za pracę w niedzielę, a 54% zmieniłaby zdanie, gdyby pracodawca wprowadził dobrowolność pracy w ten dzień.

 

- Przestańmy wreszcie mówić, że zakaz handlu ratuje pracowników handlu. Badanie jasno pokazuje, że już dziś 40% pracujących w niedzielę nie chce zakazu, a połowa zwolenników tego rozwiązania jest gotowa zmienić zdanie - komentuje Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu w Konfederacji Lewiatan.

Badanie telefoniczne przeprowadził TNS na reprezentatywnej próbie 500 pracowników handlu w okresie 29 września - 3 października 2016 r. na zlecenie Konfederacji Lewiatan

 

 

 

LS

Informacja prasowa: Konfederacja Lewiatan

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY