MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 29 czerwca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 2 osoby, w tym Grzegorza Ś., w związku ze śledztwem dotyczącym z działalnością grupy kapitałowej, w skład której wchodzą m.in. spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej

 

Ponowne zatrzymanie

Wśród zatrzymanych osób jest podejrzany Grzegorz Ś. prezes zarządu całej grupy kapitałowej. Do jego pierwszego zatrzymania doszło w sierpniu ubiegłego roku. Mężczyzna usłyszał wówczas zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz nadużycia udzielonych uprawnień i wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów w majątku grupy kapitałowej. Na wniosek prokuratora wobec podejrzanego zastosowano tymczasowe aresztowanie, które w marcu br. zmieniono na poręczenie majątkowe w kwocie 3 milionów złotych oraz zakaz kontaktowania się z pracownikami grupy kapitałowej.

 

Drugą z zatrzymanych osób jest kobieta zasiadająca m.in. w radach nadzorczych dwóch spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej.

 

Zatrzymani po doprowadzeniu do prokuratury usłyszą zarzuty. Po przeprowadzeniu czynności procesowych prokurator podejmie decyzję co do stosowania środków zapobiegawczych.

 

Spółka poniosła szkodę

Postępowanie prowadzone przez Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej, która działała w latach 2014 – 2019. Jej członkowie wprowadzali w błąd akcjonariuszy spółek należących do jednej grupy kapitałowej, co do opłacalności i rzeczywistego celu transakcji gospodarczych.

Dokonywali przeniesienia praw majątkowych oraz majątku ruchomego i nieruchomości, do spółek zagranicznych, kontrolowanych przez prezesa zarządu jednej ze spółek.

 

Na skutek tych działań spółka poniosła szkodę w wysokości ok. 96 milionów złotych.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY