MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Lewiatan został koordynatorem ogólnopolskiej sieci Centrów Arbitrażu i Mediacji, których celem będzie prowadzenia mediacji na podstawie wspólnych standardów i w oparciu o jednolite procedury

 

Konfederacja Lewiatan rozpoczyna realizację projektu „Centrum Arbitrażu i Mediacji - Koordynator przy Konfederacji Lewiatan". Jego głównym celem jest utworzenie i funkcjonowanie Centrum Arbitrażu i Mediacji - Koordynatora i przyszłej ogólnopolskiej sieci 16 wojewódzkich Centrów Arbitrażu i Mediacji, a także standaryzacja działania już istniejących 6 Centrów.

 

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosi niebawem konkurs na wyłonienie 15 podmiotów, których zadaniem będzie utworzenie Centrum Arbitrażu i Mediacji w każdym województwie. Natomiast Koordynator centrów odpowiedzialny będzie za monitorowanie bieżącej działalności sieci.

 

W celu utworzenia zintegrowanego i kompleksowego systemu o zasięgu ogólnopolskim, wymagane jest utworzenie jednolitych standardów i procedur obowiązujących w mediacji. M.in. w związku z tym zaplanowano opracowanie koncepcji i wdrożenie narzędzia informatycznego dla mediacji, które ma być pomocą dla nowych i istniejących już Centrów Arbitrażu i Mediacji, ma także służyć jako podstawowe źródło informacji nt. mediacji w sprawach gospodarczych dla podmiotów zainteresowanych postępowaniem mediacyjnym.

Obok opracowania jednolitych standardów i procedur dla mediacji w projekcie przewidziano utworzenie i wdrożenie jednej ogólnopolskiej infolinii „Znajdź mediatora".

 

W projekcie zaplanowano:

utworzenie i funkcjonowanie CAM - Koordynatora,

utworzenie narzędzia informatycznego dla mediacji,

stworzenie ogólnopolskiej infolinii - „Znajdź mediatora",

podejmowanie postępowań mediacyjnych w sprawach gospodarczych,

organizację bezpłatnych szkoleń dla pracowników wymiaru sprawiedliwości,

zorganizowanie co najmniej 6 jednodniowych paneli dyskusyjnych (fora wymiany doświadczeń) angażujących interesariuszy mediacji w sprawach gospodarczych; w tym z gośćmi z zagranicy,

w projekcie zaplanowano też 16 jednodniowych szkoleń z PR-u dla mediatorów, aby wspomóc działalność centrów i mediatorów na terenie całej Polski podczas działań promujących, i edukacyjnych o mediacji.

 

Okres realizacji projektu: 01.05.2017 r. - 31.10.2019 r.
Obszar realizacji projektu: cała Polska
Biuro projektu: Konfederacja Lewiatan
Warszawa 00-727, ul. Zbyszka Cybulskiego 3;
tel. (22) 55 99 900; fax (22) 55 99 910

 

Osoba kontaktowa:
Małgorzata Miszkin-Wojciechowska, Dyrektor Centrum Arbitrażu i Mediacji
tel. (22) 55 99 967, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY