MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Andrzej Skworz zarobił miliony na recenzowaniu mediów, ale dziś nie ma już pomysłu na biznes

 

Andrzej Skworz pozuje na sumienie polskich mediów. Ten 53-latek od ponad 20 lat wydaje branżowy miesięcznik „Press”, w którym recenzuje cały polski rynek medialny. Początek XXI wieku to było pasmo sukcesów tego pisma. „Press” miał miliony złotych przychodów z reklam, sprzedając przede wszystkim prestiż dotarcia do najbardziej wpływowych ludzi mediów w Polsce.

Jednak od kilku lat jest coraz gorzej – nakład i sprzedaż pisma (od 2014 r. jest już tylko 10 wydań w roku) systematycznie spada (aktualnie ok. 2550 sztuk, w tym ok. 150 e-wydań, spadek w ciągu ostatnich 4 lat o ponad tysiąc sztuk). Kojarzony z establishmentem III RP redaktor Skworz (były szef regionalnego dodatku „Gazety Wyborczej”) ma pełne prawo przypuszczać, że podobnie jak inne tytuły o tej linii politycznej straci wpływy od spółek Skarbu Państwa i państwowych agend.

A właśnie to utrzymanie, a nawet nieznaczne zwiększenie wpływów reklamowych (z 4,42 mln zł do 4,52 mln zł) pozwala wydawnictwu funkcjonować. – Chyba w tym roku pójdziemy na całość i „Dziennikarzem Roku” zostanie jedna z gwiazd „dobrej zmiany” – żartuje jeden z dziennikarzy „Press”.

Oficjalnie tytuły przyznają w głosowaniu zarejestrowane przez sąd redakcje, ale to naczelny i właściciel „Press” ma na bieżąco wyniki głosowania i – jeżeli jest takowa potrzeba – może zmobilizować głosujące redakcje. Oczywiście szef miesięcznika odrzuca takie sugestie. Fakty są jednak takie, że o wyborze decydowały często głosy nic nieznaczących redakcji, istniejących głównie tylko na papierze.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/394-pozegnanie-z-pressem

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY