MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

19 września 2016 r. zastepca dyrektora Departamentu do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Krajowej - Jacek Wygoda, w imieniu Prokuratora Generalnego, przedstawił w Sejmie RP informację nt. działań prokuratury mających na celu wyjaśnienie tzw. afery reprywatyzacyjnej w Warszawie

 

Prokurator Jacek Wygoda podczas swojego wystąpienia przed Sejmową Komisją Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej przypomniał, że postępowania dotyczące reprywatyzacji w Warszawie są prowadzone w trzech prokuraturach: – w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu oraz dwóch okręgowych w Warszawie; zajmują się nimi 34 prokuratorów, a także funkcjonariusze CBA, wywiadu skarbowego i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Dodał, że obecnie prowadzonych jest ok. 100 postępowań. Wszystkie postępowania przygotowawcze, które są w tym momencie prowadzone, prowadzone są w sprawie, a nie przeciwko. Nikomu nie przedstawiono jeszcze żadnego zarzutu – powiedział Jacek Wygoda. Poinformował, że w toku tych wszystkich śledztw przesłuchano 167 świadków.

 

Wśród przesłuchiwanych nie było prezydentów Warszawy, lecz byli i obecni dyrektorzy oraz zastępcy dyrektorów ze stołecznego ratusza. W sześciu przypadkach prokuratorzy musieli wystąpić o pomoc prawną do USA, Szwajcarii i państwa Saint Kittis i Nevis.

 

Prokurator Jacek Wygoda podkreślił, że prócz postępowań karnych w sprawie reprywatyzacji prokuratura angażuje się w postępowania cywilne i administracyjne. Wykaz nieruchomości, których dotyczą działania cywilne i administracyjne zajmuje ok. 7 stron maszynopisu.

 

 

 

MS

Informacja prasowa: PK

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY