MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 18 kwietnia 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

- Prokuratura prowadzi szereg śledztw związanych z różnego rodzaju podejrzeniami przestępstw zaistniałych w latach 2008 – 2015. Część z nich została podjęta na podstawie zawiadomień skierowanych dopiero w ubiegłym roku po przeprowadzonych audytach w instytucjach i spółkach Skarbu Państwa. Czterdzieści trzy z tych śledztw to duże, skomplikowane postępowania gospodarcze dotyczące np. inwestycji KGHM w złoża miedzi w Chile czy zakup przez Grupę Azoty kopalni w Senegalu – mówi w dzisiejszej (11 października 2017 roku) rozmowie z tygodnikiem „Gazeta Polska” Bogdan Święczkowski I Zastępca Prokuratora Generalnego - Prokurator Krajowy

 

Prokurator Krajowy poinformował ponadto, że obecnie w prokuraturach w całej Polsce toczy się około 700 postępowań karnych dotyczących wyłudzeń podatku VAT na łączną kwotę co najmniej 14 miliardów złotych.

 

- Pieniądze te w dużej części wypłynęły za granicę. Staramy się, dzięki międzynarodowym działaniom prawnym, o zabezpieczenie majątków sprawców. Dotychczas w ramach prowadzonych postępowań prokuratorzy zabezpieczyli mienie o wartości około 800 milionów złotych. To stanowczo zbyt mało, ale i tak jest to znaczny wzrost w porównaniu z poprzednimi latami – mówi Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY