MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

I Zastępca Prokuratora Generalnego - Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski podjął decyzję o poszerzeniu składu specjalnego zespołu prokuratorów powołanego do prowadzenia postępowań związanych z reprywatyzacją nieruchomości położonych na terenie m. st. Warszawy. Od 17 października 2016 roku funkcjonuje on w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu

 

Zarządzenia Prokuratora Krajowego

Zespół prokuratorów w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu został wzmocniony prokuratorami specjalizującymi się w prawie cywilnym i administracyjnym i posiadającymi duże doświadczenie zawodowe w tym zakresie.

Ponadto decyzją I Zastępcy Prokuratora Generalnego - Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego wczoraj (17 listopada 2016 roku) w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie został powołany specjalny zespół prokuratorów specjalizujących się w prawie cywilnym i administracyjnym oraz posiadających duże doświadczenie zawodowe w tym zakresie.

 

Ważna koordynacja działań

Wszystkie działania podejmowane w sprawach związanych z tzw. reprywatyzacją nieruchomości położonych na terenie m.st. Warszawy będą koordynowane w Prokuraturze Krajowej. Pracami zespołu koordynującego kieruje I Zastępca Prokuratora Generalnego - Prokurator Krajowy. W jego skład wchodzą doświadczeni prokuratorzy specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa - nie tylko karnego, ale także cywilnego, administracyjnego i gospodarczego.

 

Wiele zadań do wykonania

Do zadań prokuratorów powołanych ostatnio do specjalnych zespołów będzie należało prowadzenie postępowań związanych z reprywatyzacją nieruchomości położonych na terenie m. st. Warszawy z zakresu prawa administracyjnego i cywilnego. W szczególności będą oni analizowali akta administracyjne i sądowe, będą opracowywali projekty środków prawnych, a także będą brali udział w postępowaniach przed właściwymi organami administracji i sądami powszechnymi oraz administracyjnymi.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: PK

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY