MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 6 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

W związku ze śledztwem dotyczącym przywłaszczenia na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie ponad 10 milionów złotych funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie dokonali dziś, 29 grudnia 2016 roku, kolejnych kilkunastu przeszukań pomieszczeń. Czynności te zostały poprzedzone żądaniem dobrowolnego wydania rzeczy

 

Przeszukaniami objęto pomieszczenia w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, Sądzie Okręgowym w Krakowie, Centrum Zakupów Dla Sądownictwa w Krakowie, a także kilkunastu innych miejscach.

 

Czynności są efektem działań procesowych związanych z przesłuchaniem świadków i pięciu podejrzanych w sprawie wyłudzeń na szkodę krakowskiego sądu, a także ujawnieniem szeregu dokumentów wskutek wcześniejszych przeszukań dokonanych między innymi w sądach położonych w Małopolsce, na Dolnym Śląsku oraz w Kielcach.

 

Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że w latach 2013-2016 Sąd Apelacyjny w Krakowie zawierał z zewnętrznymi firmami liczne umowy o świadczenie fikcyjnych usług. Firmy te zlecały następnie zamówione przez Sąd Apelacyjny usługi pracownikom tego sądu, w tym jego ówczesnemu Prezesowi. Z pozyskanych przez CBA i prokuraturę dowodów wynika, że również w sądach, w których dokonano dziś przeszukań, mogły mieć miejsce nieprawidłowości w zakresie zlecania usług podmiotom zewnętrznym, które występują jako kontrahenci Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Z ustaleń poczynionych przez CBA i prokuraturę wynika ponadto, że w pomieszczeniach, w których dziś dokonano przeszukań, mogą znajdować się rzeczy i dokumenty stanowiące dowód w tej sprawie.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: PK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY