MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 8 czerwca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie prowadzi śledztwo dotyczące między innymi nieprawidłowości w działalności Zarządu w Rzeszowie CBŚP

 

Dzisiaj, na podstawie postanowienia wydanego przez prokuratora, funkcjonariusze delegatury w Krakowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali zatrzymania Wojciecha L. - zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

 

Niezwłocznie po doprowadzeniu zatrzymanego do siedziby Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zostaną z nim wykonane czynności procesowe. Będą one polegały na ogłoszeniu mu postanowienia o przedstawieniu zarzutu nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego (art. 231 par. 1 kodeksu karnego). Wojciech L. zostanie także przesłuchany w charakterze podejrzanego.

 

Po wykonaniu czynności z podejrzanym zostanie podjęta decyzja w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych.

 

Stwierdzone nieprawidłowości

Zatrzymanie Wojciecha L. związane jest z badanym, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego, wątkiem dotyczącym nieprawidłowości w działalności Zarządu w Rzeszowie CBŚP i jego poprzedników prawnych. Przedstawiony podejrzanemu zarzut dotyczy bowiem okresu, kiedy był on funkcjonariuszem tej komórki organizacyjnej Policji.

 

Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, jak również fakt, iż treść zarzutu objęta jest klauzulą „ściśle tajne", prokuratura nie udziela żadnych dodatkowych informacji.

 

 

 

MS

Prokuratura Krajowa

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY