MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 18 sierpnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach prowadzi śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie zajmowali się wyłudzaniem VAT i praniem brudnych pieniędzy

 

Duże straty Skarbu Państwa

W toku postępowania funkcjonariusze CBŚP z Suwałk wraz z przedstawicielami organów podatkowych z Wrocławia ujawnili nielegalny proceder, polegający na fikcyjnym obrocie śrutą sojową, rzepakową i słonecznikową oraz innymi produktami pochodzenia roślinnego.

W latach 2011 - 2014 osoby zaangażowane w ten proceder oszukały Skarb Państwa na blisko 7,5 miliona złotych, poprzez składanie zaniżonych deklaracji podatku VAT. Ponadto, poprzez wystawianie fikcyjnych faktur, oszuści zalegalizowali około 16 milionów złotych.

 

Czynności z udziałem podejrzanych

Na polecenie prokuratora policjanci z CBŚP zatrzymali 4 osoby z województwa dolnośląskiego i śląskiego. Funkcjonariusze wspierani byli przez przedstawicieli organów podatkowych z Wrocławia, którzy zabezpieczyli znaczną ilość dokumentacji finansowo-księgowej na użytek prowadzonych kontroli skarbowych wobec spółek uczestniczących w tak zwanych karuzelach podatkowych.

Prokurator ogłosił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także popełnienia szeregu przestępstw karno-skarbowych.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

 

 

MS

Informacja prasowa: PK

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY