MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 2 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Śledczych mogą spotkać konsekwencje, z odpowiedzialnością karną włącznie, za merytoryczne decyzje podejmowane za kadencji PO

 

Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące głośnego uchylenia przez szefa katowickiej Prokuratury Okręgowej postanowienia podwładnego o przedstawieniu zarzutów Andrzejowi Parafianowiczowi, wiceministrowi finansów w rządzie PO-PSL – dowiedział się nieoficjalnie DGP.

 

– Jeśli w takie sprawy będzie się angażowało prokuraturę – aby prowadzić postępowania wobec innych prokuratorów – to instytucja ta pogrąży się w absurdalnej wojnie wewnętrznej – słyszymy od jednego ze śledczych.

 

Sprawa uchylenia zarzutów wobec wiceministra finansów sięga 2011 r. Śledczy badali wówczas, czy doszło do niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień w sprawienależności podatkowych Rafinerii Trzebinia. Podejrzewano, że na szefa krakowskiego urzędu kontroli skarbowej wywierano naciski, w efekcie których rafineria uniknęła zapłaty podatkuakcyzowego związanego z handlem paliwem. Parafianowicz, który był także generalnym inspektorem kontroli skarbowej i generalnym inspektorem informacji finansowej, miał usłyszeć zarzuty m.in. z art. 231 k.k.

 

Zgodnie z nim funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/979131,prokuratura-sledztwo-ws-uchylenia-postanowienia-o-przedstawieniu-zarzutow-parafianowicz.html

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY