MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 1 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Dostosowanie zmurszałej infrastruktury do XXI w. prawdopodobnie znów opóźni się o kolejne lata. Nikną też szanse na realne podwyżki płac dla kadry pomocniczej

 

Projekt ustawy, która miała stać się podstawą do unowocześnienia prokuratorskich jednostek i zwiększenia konkurencyjności wynagrodzeń pracujących w nich urzędników, przygotowały wiosną Prokuratura Krajowa i Ministerstwo Sprawiedliwości. Stało się to na wniosek Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP, który przekonywał decydentów, że ich instytucja jest chronicznie niedofinansowana, co osłabia jej skuteczność w zwalczaniu przestępczości – zwłaszcza skomplikowanych, często transgranicznych oszustw gospodarczych i skarbowych, wymagających np. eksperckiej wiedzy z analityki finansowej i zaawansowanego oprogramowania.

 

- Przez osiem lat, kiedy funkcje prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości pozostawały rozdzielone, prokuratura była traktowana po macoszemu. Andrzej Seremet nie miał pozycji, aby wynegocjować dodatkowe środki, mimo że wydatki z roku na rok rosły. Dla porównania sądy cały czas pozostawały w gestii ministerstwa, które umiało skutecznie wygospodarować dla nich więcej pieniędzy – uważa przewodniczący związku prok. Jacek Skała.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1075834,prokuratura-walczy-o-pieniadze.html

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY