MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Wczoraj (1 grudnia 2016 r.) Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto nie uwzględnił wniosków prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych o przestępstwa korupcyjne: byłego senatora RP Józefa P., jego asystenta Jarosława W. i przedsiębiorcy Krystiana S.

 

Prokuratura podtrzymuje opinię, że przebywanie podejrzanych na wolności w sytuacji, gdy poznali treść i wagę stawianych im zarzutów, może prowadzić do podjęcia przez nich działań zakłócających bieg śledztwa. Konieczne jest zwłaszcza skuteczne odizolowanie Józefa P. od jego asystenta Jarosława W. z uwagi na fakt, że obaj brali udział w procederze polegającym na przyjmowaniu korzyści majątkowych i mogą w związku z tym uzgadniać korzystną dla siebie wersję procesową.

 

W dalszym toku śledztwa niezbędne jest również przesłuchanie osób, na znajomość z którymi powoływał się Józef P., a także decydentów w sprawach, w związku z którymi przyjmował korzyści majątkowe. Dlatego również konieczna jest izolacja Józefa P. w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Dzisiejsza decyzja sądu nie oznacza, że podejrzani zostali oczyszczeni ze stawianych im zarzutów. Na tym etapie postępowania sąd nie odnosi się do winy podejrzanych.

Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu zamierza złożyć zażalenie na decyzje sądu o odmowie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanych.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: PK

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY