MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 2 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Rzeszowie prowadzą wspólnie ze Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej

 

Wszystko wskazuje na to, że grupa powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ścigania i w spółkach Skarbu Państwa oraz podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice. Dotychczasowe ustalenia śledczych wskazują, że grupa przyjęła korzyści majątkowe w wysokości czterech milionów złotych w zamian za podjęcie się załatwienia różnych spraw. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w październiku 2020 roku.

 

W ostatnich dniach funkcjonariusze CBA zatrzymali trzech przedsiębiorców zamieszkałych w Warszawie i w okolicach Warszawy. Zatrzymanym osobom prokurator ogłosił zarzuty płatnej protekcji. Podejrzani wręczali korzyści majątkowe w kwotach od 50 do 100 tysięcy euro członkom zorganizowanej grupy przestępczej.

Członkowie grupy w zamian za pieniądze, podjęli się bezprawnego załatwienie spraw w organach ścigania, sądach, urzędach państwowych oraz spółach Skarbu Państwa dotyczących uniknięcia odbycia zasądzonej kary więzienia, uniknięcia odpowiedzialności karnej w związku z prowadzonymi postępowaniami karnymi, wydania decyzji związanej z planowaną budową drogi szybkiego ruchu oraz w zamian za zawarcie umowy handlowej ze spółką Skarbu Państwa. Ogłoszone zarzuty dotyczą przestępstw popełnionych w 2020 roku.

Dodatkowo zarzuty płatnej protekcji ogłoszono dwóm osobom, w tym jednej przebywającej w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności orzeczoną w innej sprawie.

 

Wraz z zatrzymaniami przeprowadzane zostały przeszukania miejsc zamieszkania osób podejrzewanych celem zabezpieczenia dowodów oraz środków finansowych.

 

Aktualnie w sprawie występuje 20 podejrzanych.

Sprawa jest rozwojowa.

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY