MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  27 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Na zakończenie ubiegłego roku podzieliłem się z Państwem refleksjami wokół wpływu programu „500+” na redukcję ubóstwa i rozwarstwienia społecznego – jeśli symulacje przeprowadzone przez zespół prof. Szarfenberga okażą się trafne, to czeka nas prawdziwa społeczna rewolucja

 

Ale, niejako po drodze, mieliśmy również kolejną dobrą nowinę. Otóż w roku 2016, po raz pierwszy w historii badań nastrojów konsumenckich – prowadzonych przez GUS od 1997 roku – tak wielu Polaków uznawało, że ich sytuacja materialna w ciągu minionych 12 miesięcy uległa poprawie. Ponadto – również po raz pierwszy – więcej Polaków przewiduje, że w najbliższych 12 miesiącach poprawi się sytuacja finansowa ich gospodarstw domowych.

 

Kilka słów wyjaśnienia odnośnie do samego badania. GUS co miesiąc zadaje ankietowanym zestaw tych samych pytań badających bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK) oraz wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej (WWUK). Pytania dotyczą zmiany sytuacji finansowej gospodarstwa domowego w ostatnich 12 miesiącach, przewidywań co do zmian ww. sytuacji w najbliższych 12 miesiącach, zmian w ogólnej sytuacji ekonomicznej kraju w minionych i najbliższych 12 miesiącach oraz dokonywanych obecnie ważnych zakupów.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/448-redystrybucja-optymizmu

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY