MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

W I kwartale 2017 roku banki odnotowały wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe, uzasadniany głównie zainteresowaniem kredytobiorców programem „Mieszkanie dla Młodych” i zmianą sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych

 

Ten wzrost przełożył się na wyniki osiągane przez pośredników kredytowych, zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i Związku Firm Doradztwa Finansowego, którzy w tym okresie sprzedali kredyty hipoteczne o rekordowej wartości 5,1 mld zł. Jest to wzrost o 25,8% w odniesieniu do analogicznego kwartału 2016 roku i jednocześnie wzrost o 16,1% w odniesieniu do IV kwartału 2016 roku.

 

Banki po raz pierwszy od końca 2014 roku nie zmieniły kryteriów udzielania kredytów mieszkaniowych, mimo zapowiedzi o dalszym zaostrzaniu kryteriów ich przyznawania. Zaskakuje także niespodziewany wzrost sprzedaży kredytów hipotecznych. W I kwartale 2017 roku zaciągnięto ich o wiele więcej niż spodziewali się analitycy.[1] Zgodnie z zasadą sezonowości zakupów mieszkaniowych pierwsze miesiące roku powinny bowiem wypaść o wiele słabiej. Tymczasem od początku roku ponad podpisano 50 tys. umów o łącznej wartości 11 mld zł.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://kpf.pl/rekordowe-wzrosty-sprzedazy-hipotek-wroza-koniec-dobrej-passy/

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY