MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 16 sierpnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Rusza ofensywa repolonizacyjna mediów w Polsce!

 

Zapowiedzi rządu w sprawie dekoncentracji mediów mogą spowodować huraganową jesień, zakończoną burzliwym okresem wyprzedaży świątecznych w mediach, jakiej do tej pory nie widzieliśmy.

 

Trudno oprzeć się wrażeniu, że media będące zależne od obcego kapitału (głównie niemieckiego), są najzacieklejszym wrogiem obecnego rządu. Co więcej, branża medialna funkcjonuje tak, jak każda inna dziedzina gospodarki, w której pozwoliliśmy przez lata transformacji rosnąć zagranicznym koncernom, zamiast wypromować własne marki. Dlatego na dekoncentracje mediów można patrzeć zarówno przez pryzmat doraźnej walki politycznej, jak też i walki o repolonizację całej gospodarki.

 

Jeszcze na początku bieżącego roku Jarosław Kaczyński podczas spotkania z łódzkimi działaczami PiS zapowiedział akcję repolonizacji, którą zostaną objęte nasze media. Według lidera rządzącej prawicy niedopuszczalna jest sytuacja, w której regionalne dzienniki i tygodniki są głównie własnością niemieckich koncernów. Obecnie jesteśmy u progu ziszczenia tych zapowiedzi.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/769-repolonizacja-po-polsku

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY