MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 2 kwietnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej po kilkumiesięcznym, intensywnym gromadzeniu materiału dowodowego, pod koniec lipca zatrzymali pięć osób w związku ze sprawą popełnienia szeregu oszustw polegających na wyłudzaniu mieszkań. Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku

 

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od kilku miesięcy pracowali nad sprawą oszustwa polegającego na wyłudzaniu od pokrzywdzonych ich mieszkań. Sprawcy za udzieloną pożyczkę żądali podpisania umowy kupna – sprzedaży lokalu, którego właścicielami byli pożyczkobiorcy. Do przestępstw dochodziło na terenie województwa pomorskiego. Skutkiem tych działań było przejmowanie lokali przez sprawców.

 

Z uwagi na zawiły charakter tego typu spraw, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, w maju 2016 roku powołał specjalną grupę policjantów różnych wydziałów specjalizujących się w zwalczaniu tego typu przestępczości. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku natychmiast zajęli się tą sprawą.

 

Pod koniec lipca 2016 roku, na terenie jednego z banków w Gdyni funkcjonariusze zatrzymali pięć osób. W skład przestępczej grupy wchodzili członkowie rodziny: rodzice i ich syn (34 l.) zamieszkały w Gdyni oraz dwie dodatkowe osoby, mężczyzna zamieszkały w Gdyni (40 l.) i kobieta zamieszkała w Gdyni (41 l.). Grupa została zatrzymana w związku z usiłowaniem uzyskania kredytu bankowego na podstawie podrobionego zaświadczenie o zatrudnieniu.

 

Funkcjonariusze na terenie Gdańska i okolicznych miejscowości przeszukali między innymi cztery posesje. Zabezpieczyli szereg przedmiotów takich jak komputery, nośniki pamięci, akty notarialne oraz umowy pożyczek i inne dokumenty. Zabezpieczone dokumenty są obecnie poddawane analizie i przekazywane do dalszych badań przez biegłego.

 

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim zatrzymanym zarzutu usiłowania wyłudzenia kredytu bankowego w wysokości 40.000zł. Ponadto jednemu z zatrzymanych postawionych zostało szereg zarzutów popełnienia oszustw w trakcie których wyłudzał od pokrzywdzonych ich mieszkania.

 

W zainteresowaniu Policji i Prokuratury zostają również kancelarie notarialne w których podpisywane były rzeczone akty notarialne.

W stosunku do czterech podejrzanych Sąd Rejonowy w Gdyni zastosował tymczasowy areszt, o wobec pozostałych policyjny dozór. Za powyższe przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Informacja prasowa: Policja

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY