MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 8 czerwca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

W ramach postępowania Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie funkcjonariusze Wydziału w Przemyślu Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Medyce we współpracy z policją ukraińską przeprowadzili międzynarodową operację przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem luksusowych samochodów. Wspólne działania służb i prokuratury, podjęte na terenie Polski i Ukrainy, doprowadziły do zatrzymania 6 osób

 

Wyłudzono luksusowe samochody o wartości ponad 4 mln zł

Jak ustalono, członkowie zorganizowanej grupy przestępczej doprowadzali do niekorzystnego rozporządzenia mieniem polskie instytucje finansowe świadczące usługi w zakresie finansowania leasingu przy zakupie pojazdów. Za pomocą sfałszowanej dokumentacji pozyskiwano luksusowe samochody oraz quady, a następnie sprzedawano je na Ukrainie. W ten sposób doszło do wyłudzenia 10 luksusowych aut. Działalność grupy doprowadziła 8 instytucji finansowo-leasingowych do strat w wysokości ponad 4 mln zł.

 

Zarzuty i tymczasowe aresztowania

W Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. popełnienia oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości, fałszowania dokumentacji oraz wyłudzania kredytów. Cztery spośród zatrzymanych osób usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na wniosek prokuratora, w stosunku do 3 podejrzanych, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wobec 3 pozostałych zatrzymanych osób, prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru Policji.

 

Zabezpieczono mienie o wartości ponad 2 mln zł

Współpraca służb doprowadziła do odzyskania 6 samochodów osobowych o wartości około 2 mln zł. Funkcjonariusze przejęli także różnego rodzaju sprzęt m.in. urządzenia wielofunkcyjne, laptopy, projektory. Łączna wartość zabezpieczonego mienia opiewa na kwotę ponad 2 mln zł.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie można wykluczyć kolejnych zatrzymań w sprawie.

 

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY