MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 29 maja 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Były szef PSL oskarżony o podżeganie do nadużycia władzy. Czy bohaterowie afery podkarpackiej zostaną skazani?

 

Prokuratura Krajowa poinformowała o wniesieniu aktu oskarżenia przeciwko byłemu przewodniczącemu Klubu Parlamentarnego PSL Janowi Buremu. Były poseł usłyszał zarzut podżegania do nadużycia władzy przy okazji konkursów na stanowiska dyrektora delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Rzeszowie i jego zastępcy. Odpowie również za zachęcanie do przekroczenia uprawnień przez Mariana Cichosza poprzez „wywieranie wpływu na pozytywne rozstrzygnięcie zastrzeżeń wniesionych do wystąpienia pokontrolnego NIK”.

 

Oprócz rzeszowskiego polityka prokuratura wniosła akty oskarżenia przeciwko prezesowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu oraz Pawłowi A., kontrolerowi w rzeszowskiej delegaturze NIK. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Afera podkarpacka

Afera związana z licznymi przypadkami korupcji rzeszowskich urzędników i tworzonego na Podkarpaciu układu lokalnych działaczy PSL, ciągnie się od prawie pięciu lat. Łapówki trafiały również do dziennikarzy, którzy w zamian za odpowiednie teksty lub odstąpienie od publikacji artykułów otrzymywali od grupy rzeszowskiej m.in. intratne kontrakty.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/758-rzeszowska-osmiornica-z-zarzutami

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY